Indigo Quartet

Jazzově-smyčcové kvarteto

Jazzově-smyčcové kvarteto Indigo Quartet, je zcela ojedinělý soubor na české hudební scéně. Kvarteto vzniklo v roce 2000 z nápadu prozkoumat oblast jazzové hudby a převést ji na smyčcové nástroje. Indigo Quartet se v žádném případě nedrží „klasického“ jazzu a občas koketuje se spirituály, rockem, popem, vážnou hudbou i world music, takže v repertoáru najdete vedle skladeb Duka Ellingtona například skladby Beatles, Davida Balakrishnana či Astora Piazzolly.  Svůj repertoár obohacuje i vlastními skladbami a díky možnostem spolupracovat s dalšími umělci i v jiných hudebních oblastech, se v podstatě postupně stává multižánrovým smyčcovým kvartetem.
Indigo Quartet je v současné době schopný nabídnout zcela originální „komponovaný večer“ s hudbou, průvodním slovem a zajímavými hosty. Stálou spolupráci uvádí například se špičkovým izraelským perkusionistou Azarem Abou (cajón), romantickým klavíristou Zdeňkem Králem nebo herečkou a zpěvačkou Andreou Buršovou.
Obsazení kvarteta:
Jan Bělohlávek, Martin Flašar – housle, Martina Himerová – viola, Pavel Borský – violoncello

Aktuálně: Indigo Quartet natáčí ve studiu České televize hudbu k novému filmu režiséra Z. Tice – Jako nikdy.

V současné době tvoříme poslední dotáčky našeho nového autorského CD „Out of the blue“. Křest cd chystáme na 20. května 2014 v Brně.

 

www.indigoquartet.cz

Máte zájem o vystoupení smyčcového kvarteta Indigo Quartet? Kontaktujte nás!